YAZ OKULLARIMIZ
Somuncu Baba Vakfı ve paydaş kurumlarımızla gerçekleştireceğimiz; yaz okullarımız 2024 yılı yaz sezonunda 4-6 yaş, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki erkek ve kız öğrencilerimize yöneliktir. Eğitimler, kültürel ve sportif aktiviteler ile şenlenen yaz okullarımıza tüm öğrencilerimiz davetlidir. Okullarımızın Detay bilgileri aşağıda mevcuttur.
“Ders ve etkinlikler kurumlara göre değişebilir, birimlerimizden bilgi alabilirsiniz.”
YİĞİTLER GENÇLİK GELİŞİM MERKEZLERİ
Yaz okullarımız MEB ortaklığı ile okul binalarında gerçekleştirilecektir.
- Reyhan Gençlik – Merkez İmam Hatip lisesi okul binası. / Yıldırım Kaymakamlığı, Şükraniye mahallesi 15.fatih sokak, 4. Yan Sk., 16000 Yıldırım/Bursa (Davutdede metro istasyonuna 300 Mt.)
- Fethiye Gençlik – Şehit Köksal Kaşaltı İmam Hatip Ortaokulu binası. / Akpınar, Şht. Mümin Mutlu Sk. No8, 16180 Osmangazi/Bursa (Hamitler metro istasyonuna 150 Mt.)
Yaz okulumuz ilk öğretim okulu 4-5-6-7 ve 8. Sınıf öğrencilerimiz için hizmet vermektedir.
Kur’an-ı Kerim, Siyer, Temel Dini bilgiler, Adab-ı muaşeret temelinde derslerin planlandığı yaz okulumuz da etkinlikler ile de bir o kadar neşeli halde yapılmaktadır. Etkinlikler çerçevesinde Halı saha / futbol, Okçuluk, Buz pateni, Okul spor salonları faaliyetleri, Sinema, Uçurtma şenliği, Tarihi mekanlar gezisi, Cami ziyaretleri gibi birçok aktivite ile yaz okulumuz en faydalı bir bicinde gerçekleştirilecektir. Çocuklarımızın hem ilmi hem de fiziki gelişimlerine katkı sağlamayı planladığımız yaz okullarımız 01 Temmuz 2024 Pazartesi günü başlayıp 10 Ağustos 2024 Cuma günü sona erecektir sizde geç kalmadan online kayıt linkinden kaydınızı oluşturun.
Reyhan GGM – Merkez İmam Hatip Lisesi
KAYIT İÇİN TIKLAYINOsmangazi-Yıldırım Bölgesi Erkek İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri İçin Detaylı bilgi irtibat 0535 024 67 22
Fethiye GGM – İrtibat – Şehit Köksal Kaşaltı İHO Kayıt
KAYIT İÇİN TIKLAYINFethiye – Hamitler Bölgesi Erkek ve kız İlkokul ve Ortaokul ÖğrencileriDetaylı bilgi irtibat 0507 164 49 38
Üftade GGM – Tekkesi Kayıt için
KAYIT İÇİN TIKLAYINDetaylı bilgi irtibat 0538 856 13 14
4-6 YAŞ KUR’AN KURSLARIMIZ
Yıldırım Müftülüğü ve Somuncu Baba Vakfı ortak protokolüyle çalışmalarını sürdüren Emir Sultan ve Ertuğrul Gazi 4-6 Yaş Kur’an kurslarımızda 2024 Yaz Okulu faaliyeti 1 Temmuz- 16 Ağustos tarihleri arasında olacaktır.
Kur’an- ı Kerim, Değerler Eğitimi, sanat ve bilim atölyeleri ile zekâ oyunları ve çeşitli dış etkinlikler eşliğinde; bilişsel, zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlayacak, eğlenerek öğrenecekleri bir program tertip edilmiştir..
Yaz Okulu programımıza 01.07.2018- 01.07.2020 tarihleri arasında doğan talebeler kayıt olabilecektir. Ön kayıt işlemi için online kayıt linkinden kayıt oluşturabilirsiniz.
Asıl kayıtlar kurumda yüz yüze gerçekleşecektir.
Sınırlı kontenjan için acele ediniz.
4-6 Yaş Kur’an Kursu kayıt
KAYIT İÇİN TIKLAYINEmir Sultan Mahallesi Ertuğrul gazi Mahallesi Detaylı bilgi ve irtibat: 0505 544 24 88 – 0506 318 31 70
Emir Sultan Mah. Gelir Sok Akal Çıkmazı No: 7/13 Yıldırım Bursa
FİLİZ GENÇLİK MERKEZİ
Yaz okulumuz 2-8.sınıf kademesi için Yeşil Devlet Hatun Anadolu İmam hatip Lisesi okul binasında, lise kademesi için Filiz Gençlik binasında yapılacaktır
Yaz okulumuz ilköğretim okulu 2-3-4-5-6-7-8.sınıf ve lise öğrencileri için hizmet vermektedir.
Erkek öğrenciler için 2. ve 3. sınıf öğrencilerine hizmet verilmektedir.
Kız öğrenciler için 2-3-4-5-6-7-8.sınıf öğrencilerine hizmet verilecektir.
Kur’ân-ı Kerîm, Siyer, Temel Dini Bilgiler, Adab-ı Muaşeret temelinde derslerin planlandığı yaz okulumuzda eğlenerek öğrenme temelli faaliyetler de yer almaktadır.
Uçurtma Şenliği, El Sanatları Atölyesi, Tarihi Mekan Gezileri, Cami Ziyaretleri gibi birçok alanda aktivitenin bulunduğu yaz okulumuzda çocuklarımızı geliştirecek, onlara fayda sunacak faaliyetler bulunmaktadır.
Çocuklarımızın hem ilmi hem sosyal gelişimlerime katkı sağlayacağını düşündüğümüz yaz okullarımız 1 Temmuz 2024 Pazartesi günü başlayıp 10 Ağustos 2024 Cuma günü sona erecektir
Yaz Okulumuzda “Din”lenmek için online kayıt linkinden kaydınızı oluşturabilirsiniz.
‘Din’lenmek için geç kalmayın !
Filiz Gençlik Merkezi Kayıt:
KAYIT İÇİN TIKLAYINOsmangazi ve Yıldırım Bölgesi Kız Öğrencileri için Detaylı bilgi ve irtibat 0552 172 16 60
Adres: Meydancık mahallesi 2.Beyazıt sokak no:2 Yıldırım/ Bursa
KASR-I CENNET KÜLTÜR MERKEZİ
Yaz Okulumuz İlkokul ve Ortaokul; 2,3,4,5,6,7,8. sınıfa geçen öğrenciler ve lise; 9,10,11 ve 12. sınıfa geçen öğrencilerimiz için hizmet vermektedir.
Kur’an-ı Kerim, Siyer, Temel Dini Bilgiler, Zarafet Okulu temelinde derslerin planlandığı yaz okulumuzda ek olarak atölye faaliyetleri ve etkinlikler gerçekleşmektedir.
Atölye faaliyetleri ve etkinlikler; Mutfak Atölyeleri, El Sanatları Atölyeleri, Uçurtma Şenliği, Tarihi Mekan Gezileri, Cami Ziyaretleri gibi birçok alanda aktivitenin bulunduğu yaz okulumuzda çocuklarımızı geliştirecek, onlara fayda sunacak faaliyetler bulunmaktadır.
Çocuklarımızın hem ilmi alanda gelişmesini hem de hatırlarında güzel bir iz kalmasını arzu ettiğimiz Yaz Okullarımız 1 Temmuz 2024 Pazartesi günü başlayıp 10 Ağustos 2024 Cuma günü sona erecektir.
Kontenjan sınırlıdır, kayıt için online linki doldurmanız gerekmektedir.
Kasr-I Cennet Kültür Merkezi Kayıt:
KAYIT İÇİN TIKLAYINKız Öğrenciler için Detaylı bilgi ve irtibat 0505 935 72 55
Adres: Konak Mahallesi Kır Sokak No: 21 Nilüfer/ Bursa
FECR-İ CİHAN DERNEĞİ
Fecri Cihan Derneği’nin düzenlediği “Kalbe Şifâ Yaz Okulu” kayıtları başlıyor. Program İlköğretim, ortaöğretim ve lise kız öğrencilere yöneliktir.
Kalbe Şifa Yaz Okulumuz “İslami İlimler ve Sosyal Etkinlikler” ile renkli bir program içeriyor. Kuran-ı Kerim, Siyer-i Nebi, İlmihal, Zirve şahsiyetler, Adab-ı Muaşeret ve Değerler Eğitimi derslerinin yanı sıra tarihi-kültürel faaliyetler, sosyal-sportif etkinlikler, kitap okuma ve seyir saatleri, eğlenceli geziler, gelişim seminerleri ve sosyal sorumluluk projeleri ile zengin içerikli bir program. Okulumuz 01 Temmuz ve 9 Ağustos 2024 tarihleri arasında 6 hafta sürecektir.
Fecr-i Cihan Derneği
KAYIT İÇİN TIKLAYINKız Öğrenciler için Detaylı bilgi ve irtibat 0541 763 45 37
Adres Reyhan mah.17.Okul sok.No 4 Osmangazi Bursa
NUR-İ NİSA GENÇLİK GELİŞİM MERKEZİ YAZ OKULU
Yaz Okulumuz İlkokul ve Ortaokul; 2,3,4,5,6,7,8. sınıf öğrencilerimiz için hizmet vermektedir.
Hafız Hocahanımlardan mahreç ve tecvid odaklı Kur’an-ı Kerim, Siyer, Temel Dini Bilgiler ve Zarafet Okulu temelinde derslerin planlandığı yaz okulumuzda ek olarak atölye faaliyetleri ve etkinlikler gerçekleşmektedir.
Atölye faaliyetleri ve etkinlikler; Mutfak Atölyeleri, El Sanatları Atölyeleri, Tarihi Mekan Gezileri, Cami Ziyaretleri gibi birçok alanda aktivitenin bulunduğu yaz okulumuzda çocuklarımızı geliştirecek, onlara fayda sunacak faaliyetler bulunmaktadır.
Çocuklarımızın hem ilmi alanda gelişmesini hem de hayatlarında güzel bir iz kalmasını arzu ettiğimiz Yaz Okulumuz 1 Temmuz 2024 Pazartesi günü başlayıp 10 Ağustos 2024 Cuma günü sona erecektir.
Kontenjan sınırlıdır, kayıt için online linki doldurmanız gerekmektedir.
KAYIT İÇİN TIKLAYIN
Kız Öğrenciler için Detaylı bilgi ve irtibat 0531 697 16 89
Adres: Fethiye Mh. Ferit Sk. Faal Apt No:12 Nilüfer/ Bursa
AKRE EĞİTİM VE KÜLTÜR DERNEĞİ
AKRE Eğitim ve Kültür Derneğinde gerçekleştireceğimiz; yaz öğrenci etkinlikleri kapsamında 2024 yılı yaz sezonunda, ilköğretim lise ve üniversite çağındaki öğrencilere yönelik faaliyetlerimiz bu sene de devam edecektir.
Yaz atölyelerimizin amacı, ilköğretim, lise ve üniversite olmak üzere çocuk ve gençlerimizin;
- Kendi kişiliklerinin gelişmesini sağlayacak faaliyetler
- Milli manevi değerlerimize bağlı kültürlü bir şekilde yetişmelerini sağlamak
- Bu değerlerin gençlik arasında yayılması benimsenmesi
- Kendisiyle ve toplumla barışık ruhen sağlıklı, olgun nesiller yetişmelerine katkıda bulunmak
- Kötü alışkanlıklardan, zararlı akımlardan korunmalarını sağlamak
- Yardımlaşma, fedakârlık hoşgörü, diğergâmlık gibi alışkanları kazanmalarına vesile olmak
- Vatanını, milletini, devletini seven, hoşgörülü insanlar olarak yetişmelerini sağlamak
- Kişisel gelişmelerini tamamlayıcı nitelikte faaliyet, rehberlik, danışmanlık yapmak.
- Çocuklarımızın hem ilmi hem de fiziki gelişimlerine katkı sağlamayı planladığımız yaz çalışmalarımız 01 Temmuz 2024 Pazartesi günü başlayıp 10 Ağustos 2024 Cuma günü sona erecektir. Kontenjanımız sınırlıdır. Yapacağımız yaz atölyesi için linkte yer alan başvuru formunu doldurarak veya iletişim numaralarımızı arayarak kayıt yaptırabilirsiniz
Yapmayı Planladığımız Seminerler: Kur’an-ı Kerim, Siyer, Temel Dini Bilgiler, Adab-ı Muaşeret, Osmanlı Tarihi ve Yakın Tarih, Örnek Şahsiyetler,
Yapmayı Planladığımız Etkinlikler: Okçuluk, Buz Pateni, Spor Faaliyetleri, Sinema, At Binme, Tarihi Mekanlar Gezisi, Cami Ziyaretleri, Piknik, Kızlara Özel El Beceri Atölyesi, Mutfak Atölyesi, Boyama Atölyesi,
AKRE Eğitim ve Kültür Derneği Kayıt
KAYIT İÇİN TIKLAYINAkre Eğitim ve Kültür Derneği ÇEKİRGE– Çekirge Mahallesi Mustafa Sokak No:81
0542 595 35 95
Akre Eğitim ve Kültür Derneği FATİH-Fatih mah 2. Atar sokakNo:2 Azizoğlu apartmanı
0531 937 75 91
Akre Eğitim ve Kültür Derneği ALTINŞEHİR-Altınşehir Mahallesi 230. Sokak No:7
0554 826 47 82